فانوس دریایی به مدیریت سید مجتبی حسینی نیا ، هست تا به خوشحالی و موفقیت خانواده و نوجوان کمک کند. نام فانوس دریایی را به این دلیل انتخاب نمودیم که فانوس به گمگشتگان در دریا با نوری که می‌اندازد، ساحل امن و آرام را نشان می‌دهد. ما نیز قصد داریم به خانواده‌های گرامی و نوجوانان عزیز کمک نماییم تا به این ساحل آرامش نزدیک‌تر از همیشۀ زندگی‌شان شوند.

سید مجتبی حسینی نیا رشته ریاضی کاربردی را در مقطع لیسانس، رشته مدیریت اجرایی بازرگانی را در مقطع ارشد (MBA) و رشته مشاوره و راهنمایی با گرایش خانواده را نیز در مقطع ارشد به پایان رسانده است.

 

فانوس دریایی

 

بر اساس پژوهش‌هایی که آقای بنجامین بلوم، روانشناس معتبر حوزه آموزش و یادگیری انجام داده‌اند بین ده تا هجده سال طول می‌کشد تا فرد در حوزه تخصصی خود به برتری، تخصص و شایستگی برسد و این عدد نکته‌ای بسیار مهم را برای خانواده و نوجوان روشن می‌سازد و آن اهمیت شروع خودشناسی از نوجوانی می‌باشد.

درصد بالایی از خانواده‌هایی که فرزندشان در سن نوجوانی است متوجه اهمیت و سختی ارتباط با نوجوان می‌باشند و ما در تلاش هستیم به خانواده‌ها در برقراری ارتباط بهتر و موثرتر با نوجوان‌شان کمک نمائیم.

از سال ۱۳۸۵ ارتباط مدیر مجموعه فانوس دریایی، سید مجتبی حسینی نیا با نوجوان و خانواده شروع شد و در طی این سالها به بیش از ۲۰۰۰ خانواده کمک شد که زندگی بهتری کنار یکدیگر داشته باشند.

 

سید مجتبی حسینی نیا

 

در طی سال‌ها ارتباط ایشان با نوجوان، متوجه یک نکته بسیار مهم شده‌اند که نوجوان تحت هیچ شرایطی به دنبال نصیحت شدن نیست. پدر و مادر به دلیل تجربه‌ای که خود از زندگی دارند به دنبال این هستند که با عشق تمام فرزند نوجوان خود را از تجربه‌شان آگاه نمایند ولی از طریق حرف‌های منطقی و حساب شده‌ای که نوجوان اسم آنها را نصیحت می گذارد و به همین دلیل نمی تواند به حرف والدینش گوش کند.

ما در مقالات متعددی که در سایت خود می‌گذاریم قصد داریم شیوه ارتباط موثر با نوجوان را برای شما به شکل های مختلف مطرح نمائیم تا بتوانید با درک مناسبی که از نوجوان خود پیدا می‌کنید با او ارتباط برقرار کنید.

احترام گذاشتن، توجه کردن و حامی نوجوان و خانواده بودن از ارزش هایی است که ما در راستای ارتباط بهتر با نوجوان و خانواده خود را به آنها متعهد می‌دانیم.

ما در تلاش هستیم تا با تولید محتوای تخصصی در حوزه فرزندپروری، نگرش جدیدی به خانواده‌ها و نوجوان دهیم تا بتوانند در کنار یکدیگر لحظات شادی داشته باشند.

در کلیپ کوتاه زیر سید مجتبی حسینی نیا به معرفی نحوه کار با نوجوان و والدین پرداخته است. اعتقاد مجموعه فانوس دریایی بر این است که برای بهبود زندگی نوجوان یک تلاش چند جانبه نیاز است که مدرسه، والدین و خود نوجوان سه بعد اصلی این بهبود را تشکیل می‌دهند.